Objednávateľka vraždy Kuciaka v rukách polície

Ubehlo iba pár dní odvtedy, čo v Kolárove zatkli páchateľov vraždy novinára Jána Kuciaka. Hneď po ich zadržaní bolo jasné, že išlo iba o pešiakov, ktorých si najali na vykonanie čiernej práce. Bolo potrebné hľadať objednávateľa. Pred pár dňami prišli vyšetrovatelia na stopu aj osobe, ktorá bola zadávateľom tejto vraždy. Išlo o Alenu Zsuzsovú, ktorej povolanie aj ekonomické aktivity sú zatiaľ obostreté viacerými otáznikmi.

Zsuzsová údajne obchodovala s nehnuteľnosťami, aj pozemkami, ale aj inými službami. Zrejme však tieto aktivity vykonávala skôr neoficiálne. Raz sa stretla aj s podnikateľom a predsedom politickej strany Sme rodina Borisom Kolárom, ktorého žiadala o finančnú pomoc. Je totiž mamou malej dcérky a podľa Kollára pôsobila ako matka samoživiteľka, ktorá má finančné problémy. Preto jej Kollár podaroval istú sumu, jej ponuku na kúpu pozemku a nehnuteľností však odmietol. Podľa jeho slov nepôsobila ako kupliarka, alebo obchodníčka s nekalými praktikami.

Podľa niektorých zdrojov mala Zsuzsová spojenie s mafiánom Jánom Kočnerom. Ten mal byť krstným otcom jej dieťaťa. Ich spojeniu by napovedal aj fakt, že Kočner bol minulý piatok prevezený do najstráženejšej väznice v Leopoldove. Zatiaľ nie je jasné, či jeho prevoz mal súvislosť s chystaným vyšetrovaním ohľadom vraždy Kuciaka. Podľa iných bola napojená na Taliansku mafiu, ktorá ovládala poľnohospodársky sektor na východe Slovenska.

Ohľadom osoby Zsuzsovej existuje niekoľko otázok. Má ísť o podnikateľku, nie je však jasné, v čom podnikala, nevie to vysvetliť ani jej najbližšie okolie. Podnikanie vraj zanechala, keďže mala posledné roky výrazné dlhy.

Otáznik visí aj nad jej ďalším účinkovaním vo vyšetrovaní. Ak sa rozhodne s políciou spolupracovať, môže si zabezpečiť nižší trest. To sa už v minulosti podarilo viacerým mafiánom. Hoci podľa známych a susedov udržovala s Kočnerom dobré vzťahy, nemusí to znamenať jeho priamu súvislosť s prípadom, hoci pravdepodobnosť je vysoká. Ďalšie vyšetrovanie zrejme prinesie zaujímavé súvislosti o živote tejto ženy, zapletenej do zväčša mužského sveta zločinu.