Hľadám doplnky zo sedemdesiatych rokov. Značka: súrne.

Vďaka internetu, sociálnym sieťam, virtuálnym skupinám a diskusiám má dnes každý možnosť dostať sa akosi bližšie k tomu, čo by si chcel zaobstarať. Mamičky, ktoré majú radi látkové plienky si nájdu svoju spriaznenú skupinu a veselo nakupujú a predávajú po tom, čo prebrázdili všetky e-shopy. Keď si chcem zaobstarať porcelánovú súpravu v štýle modranskej keramiky, zadám dopyt na stene inej skupiny a hneď mám ponúk až až. Ak ma však zaujíma iba jediná epocha a chcem si pozrieť čo najviac kúskov z nej, kde budem hľadať?

Vo svete nie je takéto hľadanie priveľmi namáhavé. Množstvo overených značiek zhotovuje doplnky v štýle sedemdesiatych rokov, ktoré si možno objednať priamo z ich web stránky, alebo na stránkach veľkých medzinárodných predajcov. Zahraničné módne magazíny uverejňujú fotografie kolekcií inšpirovaných jednotlivými dekádami dvadsiateho storočia, ktoré zároveň slúžia ako reklama pre módne značky, uvádzajúce nimi inšpirované módne kolekcie.

Ak do vyhľadávača zadáte po slovensky doplnky v štýle sedemdesiatych rokov, zobrazia sa Vám viaceré ponuky portálov porovnávajúcich ceny. Zväčša ponúkajú párty alebo halloweensky kostým v tomto štýle, pričom sa jedná skôr o imitáciu Elvisa v jeho poslednom období, alebo o gýčovitý nohavicový kostým z tejto éry. Môžete sa dopátrať aj k dizajnérskym kúskom, najčastejšie šitým ručne na portáli pre hand made predajcov. Jednotlivé kúsky sú skutočné originály, finančne sú skôr náročnejšie a výber je dosť obmedzený.

Hoci možno kúsky zo sedemdesiatych rokov označiť slovom retro, na slovenskom internete pri vyhľadávaní retro doplnkov narazíte skôr na doplnky vhodné na swing párty, teda dvadsiate až päťdesiate roky, poprípade farebné šály v štýle šesťdesiatych rokov a kultového filmu Rebelové. Hoci sedemdesiate roky priniesli módnu revolúciu od pestrých protestov šesťdesiatych rokov skôr do každodennej, jednofarebnej reality a ovplyvňujú nás dodnes, nájsť štýlové kúsky a doplnky z tejto doby je skutočne zložité. Najlepšie je, ak máte možnosť zaloviť u babičky v skrini, alebo objednať tovar zo zahraničia.